Wystawa: Sztuka przejścia ’18. Najlepsze dyplomy wrocławskiej ASP

12 października we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy, prezentującej dyplomy tamtejszej ASP. Zostanie też wyłoniony najlepszy dyplom.

Już od 2004 roku Akademia Sztuk Pięknych i BWA Wrocław prezentują na wystawie najlepsze dyplomy studentów. Studenci mają okazję się zaprezentować przed dużą publicznością, która często nie ma styczności z tym, co dzieje się na uczelniach, a odwiedzający galerię mogą zobaczyć na żywo pomysły najmłodszego pokolenia artystów.

Tegoroczni dyplomanci, których prace można zobaczyć w galerii Awangarda: Gabriela Gorączko, Wiktoria Koenigsberg, Agnieszka Mędrala, Izabela Opiełka, Agnieszka Pasek, Zbigniew Podgórski, Kamil Podolak, Martyna Rychlik, Magdalena Stachowiak, Weronika Wiertel, Kamil Wiktor, Jerzy Wypych.

Wernisaż wystawy, którą można oglądać od 29 października do 4 listopada, już 12 października o godz. 17.00 przy ul. Wita Stwosza 32 we Wroclawiu. Wówczas także zostanie wręczona Nagroda za Najlepszy Dyplom, ufundowana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Kurator wystawy: Michał Hrisulidis
Współpraca: Alicja Klimczak-Dobrzaniecka
Opracowanie graficzne: Karolina Wiśniewska / Love Gyyethy