Wystawa retrospektywna Zbigniewa Horbowego (zdjęcia)

To ostatnie dni, aby zobaczyć wystawę szkieł jednego z najbardziej znanych projektantów, wywodzących się z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Co za kunszt!

Do końca tygodniu w Galerii NEON Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu można oglądać wystawę szkła artystycznego, któremu jesienne światło wpadające na ekspozycję tylko dodaje uroku. Wernisaż, który wypadł nietypowo, bo pod koniec wystawy, zgromadził tłum, który ledwo zmieścił się w Galerii. Na szczęście prezentowane szkła nie ucierpiały, może dlatego, że były poprzyklejane do postumentów. Tutaj ukłon w stronę organizatorów wystawy, że nie zamknęli ich w szklanych gablotach, które uniemożliwiają nie tylko dokładne obejrzenie, ale także sfotografowanie szkła.

Katalogu do tej wystawy nie należy się spodziewać, bo ponoć nie życzył sobie go sam Artysta. Podobnie zresztą jak podpisów szkieł, co w sumie wpłynęło pozytywnie na stronę estetyczną wystawy. A teraz możecie się napatrzyć. Pod warunkiem, że Wrocław wam do końca tygodnie zupełnie nie po drodze.  😉

Zdjęcia z wernisażu wystawy, który odbył się 8 października 2o18 r.

Kurator: prof. Wojciech Peszko