Spotkanie: Łysa Góra. Ludzie i ceramika

Nie macie pomysłu na mikołajkowy wieczór? Wrocławskie BWA to dobre miejsce na zakup prezentu dla wielbiciela polskiego szkła i ceramiki.

Pewnie niektórzy entuzjaści powojennego polskiego wzornictwa słyszeli o albumie „Łysa Góra. Ludzie i ceramika” Natalii Kopytko. Zapewne wiedzą też, że to biały kruk. Cieszy więc wiadomość, że książka doczekała się drugiego nakładu i w końcu można ją będzie kupić. Kto miał w ręku, wie, że warto.

W czwartek, 6 grudnia w Galerii SiC! BWA Wrocław o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie z Natalią Kopytko, która podczas studiów doktoranckich badała początki, rozwój oraz przyczyny upadku przemysłu ceramicznego w Łysej Górze, która jest jej rodzinną miejscowością. Książka jest zwieńczeniem tej pracy.

Podczas spotkania będzie można kupić nie tylko książkę o Łysej Górze, ale także wiele innych o ceramice i szkle, jak przystało na miejsce spotkania. Organizatorzy zapowiadają promocyjne ceny, a pozycje, którymi kuszą, to m.in.: Karina Marusińska “Część zamiast całości”, Kalina Bańka “#Bańka“, Olaf Brzeski “Czarne charaktery, czyli długo oczekiwana zmiana ról”, Monika Patuszyńska “Bastards & Orphans”. Pojawią się także liczne bezpłatne katalogi, m.in. “Thriller” (Brgamot, Izabela Gustowska, Leszek Knafelski, Aleksandra SKA, Dominik Lejman, Natalia LL), “Fragmentacje” (Marek Cecuła), “Historia szklanej pasji – 50 lat pracy artystycznej” (Ludwik Kiczura).

<><><><> 

Natalia Kopytko (1981) – absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktorantka Wydziału Sztuki UP w Krakowie. Od 2016 roku zatrudniona na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, instalacją oraz wideo. W centrum jej zainteresowań jest popkultura. Wraz z Marcinem Sipiorą współtworzy pracownię ceramiki Diploo Studio.