Wystawa Tartaruga Studio w Kielcach

Już dziś otwarcie nowej wystawy w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Tym razem coś dla wielbicieli współczesnych tkanin, nawiązujących do technik sprzed dziesiątek lat.

16 listopada w Kielcach zostanie otwarta pierwsza indywidualna wystawa Tartaruga Studio, które tworzą Wiktoria Podolec i Jadzia Lenart. Otwarciu towarzyszyć będzie spotkanie z twórczyniami, które rozpocznie się o godz. 18.00 w czytelni Instytutu. Dziewczyny opowiedzą o swojej pracy i podpowiedzą, jak prowadzić biznes, którego podstawą jest praca rzemieślnicza.

Tartaruga Studio to pracownia tkacka, a każdy kilim i makatka, który w niej powstaje, jest wykonany technikami, znanymi od dawna, w duchu slow design.

W Kielcach będzie można zobaczyć najnowszą kolekcję Tartaruga – The Suns. Kilimy, które ją tworzą, zostały wykonane z surowej wełny owczej, farbowanej naturalnymi barwnikami, takimi jak: liście brzozy, korzeń marzanny, orzech włoski, pestki awokado. Każdy wzór wykonany zostanie tylko raz i nie będzie więcej powtarzany.

Wystawa w Kielcach będzie czynna do 2 lutego 2019. Niedawno w Warszawie na wystawie Utkane można było zobaczyć prace dziewczyn z Tartaruga Studio i nie tylko.