Konferencja: Szkolnictwo artystyczne w Polsce Odrodzonej

W tym tygodniu warto wpaść do Warszawy, by posłuchać o tym, w jaki sposób kształcili i byli kształceni artyści po pierwszej wojnie. Nie zabraknie także niespodzianki.

Międzywydziałowa Katedra Historii i Teorii Sztuki, Wydział Architektury Wnętrz, Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Narodowego za Granicą POLONIKA  zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Szkolnictwo artystyczne w Polsce Odrodzonej”, zorganizowaną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Odbędzie się ona w dniach 6-7 grudnia na ASP w Warszawie w budynku przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

Otwarcie konferencji nastąpi o godz. 10.00, a w ramach inauguracji zaprezentowany zostanie projekt „Ściana Wolności” prof. Stanisława Bracha, o której było już tutaj kilka słów

Fot. Norbert Kwiatkowski

W programie, z którym w całości można zapoznać się na stronie warszawskiej ASP, znalazły się takie nazwiska, jak Wojciech Jastrzębowski, Julia Keilowa, prof. Tadeusz Breyer, prof. Tadeusz Pruszkowski, prof. Edmund Bartłomiejczyk, prof. Roman Olszowski, Xawery Dunikowski, Karol Szymanowski, Jan Bułhak, a prelekcje uwzględniają wiele zjawisk, związanych z kształceniem artystycznym w dwudziestoleciu.