Finał konkursu: Prześwity bramowe

Jutro w Łodzi rozstrzygnięcie konkursu na ceramiczne posadzki, które z bram wyjdą na ulice Piotrkowską, wskazując przechodniom miejsca warto odwiedzenia.

28 lutego o godz. 15.00 w Galerii Hol Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, przy ul. Wojska Polskiego 121, odbędzie się spotkanie, związane z konkursem „Prześwity bramowe”. Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody laureatom, których zadaniem było zaprojektowanie posadzki przy użyciu kolorowych płytek gresowych.

Każda z bram jest nieco inna i każda może stać się inspiracją, a płytki w założeniu miały wychodzić poza bramę, na chodnik i być dla przechadzających się ul. Piotrkowską, znakiem, że warto odwiedzić dane podwórko.

Konkurs to efekt warsztatów, prowadzonych na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP oraz na Politechnice Łódzkiej. Objęła go patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Pomysłodawcą konkursu był Konrad Kamiński, architekt w Grupie Tubądzin, przewodniczący Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, a jednocześnie Zastępca Prezesa Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Instytucje te stały się partnerami konkursu.