Karim Rashid dla Krosna

Niespodzianka na targach Ambiente 2019. Najnowszą kolekcję szkła “Sakred” dla Krosna zaprojektował Karim Rashid. Jest niesamowita!

Światowej sławy projektant, w ramach współpracy z nową marką Krosno D’sign zaprojektował kolekcję szkła cylindrycznego i stożkowego, która w założeniu ma być prosta i ponadczasowa. Gdy patrzy się na zdjęcia nowych szkieł, można uznać, że ta sztuka się udała, a kolekcja „Sakred” budzi skojarzenia z Art Deco.

 Założeniem nowej marki Krosno D’sign jest oferowanie klientom kolekcji czołowych twórców światowego design. Kolekcja Karima Rashida do zaledwie wstęp, zresztą zapierający dech.

Wierzę w prostotę, a zwłaszcza w funkcjonalne demokratyczne przedmioty codziennego użytku. Moja pierwsza kolekcja jest geometryczna i wytrzymała, bardzo funkcjonalna, ale nie bez wrażliwości na równowagę, proporcje i kolor. (…) Mamy miliardy filiżanek, nie mogę odkryć przedmiotu na nowo, ale mogę go nasycić współczesną poetyką – tak projektant podsumował „Sakred”.

Na kolekcję szkła składają się kieliszki do wina, szampana i koktajli, karafka, miski, wazony, świecznik i talerz do ciasta. W poszczególnych elementach znajdziemy szkło w kolorach: zielonym, żółtym, niebieskim, różowym i fioletowym.

Premiera szkieł Karima Rashida z kolekcji „Sakred” i nowej marki Krosno D’sign miały miejsce 8 lutego podczas targów Ambiente 2019.

Źródło: Dezeen.com
Zdjęcia: Tomek Albin