Wykład: Zuchy Dziewuchy – polskie projektantki XX wieku

Z okazji Dnia Kobiet w Lublinie będzie można posłuchać o powojennych polskich twórczyniach przedmiotów spod znaku wzornictwa przemysłowego.

W najbliższy piątek, 8 marca o godz. 17.00 w Ładno Pracownia w Lublinie odbędzie się wykład, który rozpocznie nowy cykl spotkań, poświęconych aktywności kobiecej w sztuce i przemyśle kreatywnym. Na pierwszy ogień idzie projektowanie, a wykład poprowadzi historyk sztuki, dr Paulina Zarębska-Denysiuk.

Bohaterkami wykładu będą: inicjatorka powołania Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Wanda Telakowska, projektantka mebli dla szkół, do wnętrz mieszkalnych, samych wnętrz oraz przedmiotów użytkowych – Maria Chomentowska, projektantka mebli Teresa Kruszewska oraz twórczyni porcelany w Bogucicach i szklanych form w Hucie Szkła Gospodarczego w „Ząbkowicach” – Eryka Trzewik-Drost.

Wstęp na wykład jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie można nabyć cegiełki, dochód z których zostanie przeznaczony na wsparcie kobiecych działań kreatywnych. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, chęć uczestnictwa w wykładzie należy zgłaszać na adres: pracownia.ladno(at)gmail.com w mailu pt. „Zuchy Dziewuchy”.

Ładno Pracownia mieści się przy ul. Lubartowskiej 30A/21 w Lublinie.