Wystawa: Relacje. Szkło użytkowe

W kwietniu w Poznaniu otwarcie ekspozycji, na którą trafią projekty współczesnych twórców, czerpiących ze szklanej tradycji.

Od 9 kwietnia w Concordia Design będzie można wpaść na wystawę „Relacje. Szkło użytkowe”, na której zobaczycie szklane projekty współcześnie tworzących twórców, takich jak: Agnieszka Bar, Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz, Jakub Kwarciński.

W ich twórczości widać świadome czy też intuicyjne odwołania do polskiej tradycji projektowania szkła. Rozkwit wzornictwa szkła przypadł na lata 70. i 80. XX wieku, kiedy w Polsce działały huty, produkujące tony szkła na potrzeby eksportu. Pracowali w nich wybitni projektanci, wywodzący się z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i będący wychowankami Stanisława Dawskiego, grafika i malarza, który miał duży wpływ na polskie szkło, choć sam nigdy go nie tworzył.

Kuratorzy wystawy: Izabela Czyżak, Jędrzej Zakrzewski

Wystawę będzie można oglądać do 9 maja 2019 w holu Bałtyku w Poznaniu.  Wstęp wolny.

Partnerzy wystawy: Porcelanowa, Huta Szkła Kryształowego Julia, Agnieszka Bar, Ende, Edwanex, Concordia Design, Przystań Sztuki, School of Form Uniwersytetu SWPS.