Sztuka Włókna 2019

Już 6 maja otwarcie wystawy, na której zobaczymy najnowsze prace warszawskich twórców w dziedzinie tkaniny artystycznej.

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków zaprasza na wystawę „Sztuka Włókna 2019”. Została ona zapoczątkowana w 2000 roku przez profesora Stanisława Trzeszczkowskiego, długoletniego przewodniczącego Sekcji Tkanin OW  ZPAP.

Tegoroczna edycja wystawy jest siódmą prezentacją najnowszych prac twórców w dziedzinie tkaniny artystycznej. Na ekspozycję trafią prace 56 artystów, reprezentujących różne pokolenia twórców, także prace nieżyjących już twórców. Korzystają oni zarówno z klasycznych technik tkackich, jak i oryginalnych, wypracowanych przez siebie technik splotowych, także z zastosowaniem druku, batiku, haftu oraz różnorodnych mniej typowych materiałów.

Wystawa „Sztuka Włókna była przez lata wystawą towarzyszącą Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi, jednak decyzją Rady Programowej Triennale w tej edycji imprezy nie przewidziano wystaw towarzyszących. Organizatorzy zwrócili się jednak o objęcie wystawy patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. MKiDN jest również fundatorem Nagrody im. Prof. Stanisława Trzeszczkowskiego.

Kuratorka wystawy: Joanna Lohn-Zając

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 maja o godz. 19.00 w Galerii DAP przy ul. Mazowieckiej 11a. Wystawa będzie czynna do 29 maja.