Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus – promocja książki

W warszawskim Zodiaku 21 maja odbędzie się spotkanie wokół książki z listami jednej z czołowych polskich projektantek architektury i wnętrz.

Niewielu zapewne wie, że Helena Syrkus oprócz swojego głównego zajęcia z upodobaniem oddawała się także pisaniu na maszynie. A co? Nie wstydliwie chowaną w szufladzie poezję, ale listy do literatów, artystów, postaci życia publicznego. Pozwalają one poznać jej fascynującą biografię i złożoną osobowość.

Książka, będąca inauguracją nowej serii wydawniczej ŹRÓDŁA Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, zawiera wybór korespondencji Heleny Syrkus z jej bliskimi, przyjaciółmi oraz architektami o międzynarodowej sławie. W listach pojawiają się tematy, związane z dziejami politycznymi Polski i świata.

Spotkanie z okazji premiery książki już 21 maja o godz. 18.00 w Warszawskim Pawilonie Architektury „Zodiak” przy pasażu Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4. Będzie to okazja do rozmowy z autorkami opracowania: Aleksandrą Kędziorek, Katarzyną Uchowicz, Mają Wirkus oraz redaktorem naukowym – prof. Waldemarem Baraniewskim. Spotkanie poprowadzi Karolina Andrzejewska-Batko.

Podczas spotkania książka będzie dostępna w specjalnej cenie.