Graphic concept: Jan Młodożeniec

Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu w najbliższą sobotę zaprasza na spotkanie poświęcone grafikowi, malarzowi i plakaciście.

Jak Młodożeniec to artysta, dla którego głównym środkiem wyrazu stał się kolor i ręcznie pisana litera. Był twórcą plakatów filmowych, teatralnych i kulturalnych, ilustrował książki, projektował ich okładki, tworzył satyryczne rysunki dla polskich czasopism.

To właśnie temu twórcy będzie poświęcone najbliższe spotkanie z cyklu „Graphic concept”, które poprowadzi Anna Grabowska-Konwent. Chętnie powinni zjawić się w sobotę, 11 maja w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu (Góra Przemysła 1).

Cykl „Graphic concept” skierowany jest do dorosłych i młodzieży i ma za zadanie prezentację Galerii Plakatu i Designu w Muzeum Sztuk Użytkowych. W drugiej odsłonie organizatorzy proponują kontynuację wykładów poświęconych problematyce szeroko rozumianej grafiki użytkowej (plakat, typografia, ilustracja) tym razem koncentrując się na wybitnych postaciach polskiego projektowania graficznego. Będzie to pretekst do przedstawienia Polskiej Szkoły Plakatu i Polskiej Szkoły Ilustracji.