Kilimy, żakardy, filmdruki – o tkaninach przez dekady

28 maja w Warszawie będziecie mogli wysłuchać wykładu o różnych obliczach polskiej tkaniny. Wszystko to z okazji wystawy „Sztuka Włókna 2019”.

Tym razem sytuacja jest dla mnie nowa, bo zawsze zachęcam was do wysłuchania czy zobaczenia czegoś, co przygotował ktoś inny. Tym razem tak jest jedynie w połowie, bo zapraszam was na wykład, który, dzięki uprzejmości Joanny Lohn-Zając wygłoszę osobiście.

Wykład pt. „Kilimy, żakardy, filmdruki – o tkaninach przez dekady. Nie tylko o Spółdzielni ŁAD” to wydarzenie towarzyszące wystawie niezwykłych tkanin unikatowych „Sztuka Włókna 2019”, której Joanna Lohn-Zając jest kuratorką. Wystawę można oglądać jedynie do 29 maja, także musicie się pospieszyć.

Zarówno wystawa, jak i wykład w Galerii Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie. Na obydwa wydarzenia wstęp wolny. Zaczynam o godz. 18.00. Mam nadzieję zaskoczyć także tych, którzy o tkaninach wiedzą niemal wszystko. 😉

Waszą uwagę zwrócić miał kolaż, do którego stworzenia posłużyłam się tkaninami: Anny Śledziewskiej, Alicji Francman i Alicji Wyszogrodzkiej.