Wystawa: DOMena szkła – ASP Wrocław

W Bydgoszczy do września można oglądać wystawę szkła pedagogów i studentów Katedry Szkła wrocławskiej Akademii.

27 czerwca w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otwarta została wystawa „DOMena szkła – ASP Wrocław”. Na ekspozycję trafiły prace o charakterze użytkowym wykładowców i studentów Katedry Szkła wrocławskiej ASP.

Fot, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy
Fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

„Szkło stanowi tworzywo, które traktowane jest obecnie jako nowe medium artystyczne, ale równocześnie funkcjonuje w kontekście wielowiekowej tradycji rzemieślniczej. Wypełnia przestrzeń stołu, stanowi element oświetlenia, a obecnie staje się meblem, czy małą architekturą. Dlatego proponowany tytuł wystawy “DOMena szkła – ASP Wrocław” odnosi się przede wszystkim do tego skojarzenia i w słowie domena jest to w sposobie zapisu wielką literą zaakcentowane. Prezentację tworzyć będą prototypy projektów profesorów i studentów powstałe w ostatnim czasie zarówno jako prace kursowe, dyplomowe licencjackie oraz magisterskie.
Tytuł wystawy wyznacza też zamysł, co do charakteru ekspozycji. Aranżacyjnie wyznaczać go będą konstrukcje w postaci szkieletów domów, które wydzielać będą pewne grupy przedmiotów w kontekście funkcji lub sposobu wykorzystanej technologii do ich wykonania” – mówi Monika Kosteczko-Grajek, koordynator wystawy.

Dominika Jędrychowska
Dominika Łaska
Marta Więcek
Paweł Palewicz
Petra Vojtiskova

Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8 w Bydgoszczy do 8 września 2019. Kuratorem jest Beata Mak-Sobota.