Idealna pamiątka z podróży – konkurs i spotkanie

Przywieźliście z wakacji ładną pamiątkę? To jesteście szczęściarzami. A może macie ochotę zaprojektować idealny drobiazg dla turystów?

Kiedy duża część pamiątek dla turystów to kiczowate wyroby z Chin, Muzeum Tatrzańskie zadaje pytanie, czy taki przedmiot może przywołać wspomnienia z podróży. Chyba znacie odpowiedź, skoro Muzeum ogłosiło konkurs na zaprojektowanie pamiątki z Zakopanego. W Warszawie odbędzie się natomiast spotkanie, którego uczestnicy być może znajdą odpowiedź na pytanie, jaka powinna być idealna pamiątka.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 września o godz. 18.00 w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Wezmą w nim udział: projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki Tomek Rygalik oraz Magdalena Kochanowska, projektantka, wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i teoretyczka designu. Rozmowę poprowadzi Kamil Białas, redaktor naczelny whiteMAD.

Konkurs Muzeum Tatrzańskiego skierowany jest do projektantów, rzemieślników, artystów i miłośników Podhala oraz tatrzańskiej symboliki. To oni, zdaniem organizatorów, mają szansę stworzyć oficjalną, oryginalną i dobrze zaprojektowaną pamiątkę z Zakopanego – nawiązującą do podhalańskiej tradycji, kultury, przyrody. Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 3 października 2019 roku. Szanse mają zarówno półamatorzy, studenci, jak i doświadczeni designerzy oraz studia projektowe. Zgłoszenia konkursowe oceni jury w składzie: Jarosław Hulbój, Paweł Jasiewicz, Bogna Świątkowska, Anna Kozak, Tomek Rygalik, Marcin Rząsa, Anna Wende-Surmiak. Szczegóły dotyczące konkursu i regulamin znajdziecie na stronie Muzeum.

Konkurs dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.