SZKŁO – Ludwik Kiczura

Już od 5 września w Muzeum Regionalnym w Chojnowie można oglądać wystawę szkieł jednego z najwybitniejszych absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W ubiegłym roku przypadła 70 rocznica powołania Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP, dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych). Jednym z profesorów wydziału był Ludwik Kiczura, który od 1969 do 2007 roku kierował Katedrą Szkła.

Był on jednak związany nie tylko z Wrocławiem. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Chojnowie. Aby uczcić artystę i przypomnieć o nim mieszkańcom Chojnowa, tutejsze Muzeum Regionalne przygotowało wystawę czasową pt. „SZKŁO – Ludwik Kiczura”.

Na ekspozycję trafi ponad 30 obiektów, w tym 25 szkieł unikatowych oraz 5 grafik, wypożyczonych ze zbiorów rodziny artysty. Wystawę uzupełnią materiały, ukazujące wizerunek i osiągnięcia Ludwika Kiczury. To druga wystawa w chojnowskim muzeum poświęcona artyście – pierwszą można było oglądać w 1996 roku.

Wystawę „SZKŁO – Ludwik Kiczura” będzie można oglądać od 5 września. Uroczyste otwarcie nastąpi 13 września o godz. 17.30.