Aleksandra Stencel i Patrik Illo w Krośnie

Już 9 września w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie otwarcie wystawy szkła duetu, znanego jako ILLOLA.

Polka Aleksandra Stencel i Słowak Patrik Illo są duetem projektantów, którzy wspólnie stworzyli markę ILLOLA. Pracują głównie ze szkłem dmuchanym, nierzadko sięgając po tradycyjne techniki zdobienia szkła hut na Słowacji i w Czechach. Odkrywają je na nowo, wykorzystując we współczesnych projektach, które balansują na granicy sztuki i designu.

Wystawa w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie została pomyślana w ten sposób, aby pokazać różnorodne prace. Mamy więc projekty przeznaczone do masowej produkcji maszynowej (Illo), projekty do seryjnej produkcji ręcznej (Illo, Stencel), obiekty unikatowe (Illo, Stencel) oraz twórczość artystyczną każdego z artystów z osobna oraz tworzoną w ducie jako ILLOLA.

Na wystawie będzie można zobaczyć także eksponat, który powstał z myślą o niej we współpracy z Hutą Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o., pokazując specyficzne możliwości technologiczne huty.

Wernisaż wystawy „Razem każdy sam” w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie już w poniedziałek 9 września o godz. 17.30. Wystawę będzie można oglądać do 10 stycznia 2020.