Gwiazdobloki

W najbliższą niedzielę otwarcie wystawy ceramiki w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie.

Wystawa przedstawia ceramiczne, abstrakcyjne rzeźby rozmieszczone na terenie Fortu Chrzanów. Rzeźby swoją historią nawiązują do trudnej historii miejsca, a jednocześnie do organicznych form pięknej i dzikiej przyrody. Te małe przedmioty mają swoją formą nawiązać do natury i zwrócić nasze myśli ku pięknu i harmonii – czytamy w opisie wystawy, której autorką jest malarka, ilustratorka, ceramiczka Eliza Danowska.

Otwarcie wystawy w najbliższą sobotę, 7 września o godz. 14.00 w Forcie Chrzanów na Bemowie. Wejście naprzeciwko bloku przy ul. Kopalnianej 2.

Projekt realizowany jest w ramach Laboratorium Projektów Chrzanowa.

<><><><> 

Eliza Danowska – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obroniła w 2007 roku w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz pracowni technik ściennych prof. Edwarda Tarkowskiego. W 2002 roku obroniła dyplom z psychologii i pedagogiki kreatywności na warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła kursy ceramiczne w Ośrodku Szkoleniowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica, z którym jest związana zawodowo jako instruktorka zajęć i członek stowarzyszenia. Współprowadzi pracownię ceramiki „Terrytoria” w Bemowskim Centrum Kultury. Od kilku lat realizuje i dokumentuje cykl abstrakcyjnych rzeźb ceramicznych, inspirowanych przyrodą, tkanką miejską i macierzyństwem. Pracuje również jako ilustratorka, najczęściej maluje dla dzieci. Posługuje się głównie gwaszem i akwarelą. Współpracuje z lokalną społecznością, współtworząc klimat edukacyjny i artystyczny warszawskiego Bemowa. Od 10 lat związana ze Stowarzyszeniem „Rodzice Razem”. Szczęśliwa żona i matka trójki dzieci.

Bemowskie Centrum Kultury