Jesienne Cuda Wianki na Nowej Pradze

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja wyjątkowej warszawskiej imprezy, podczas której emocje czekają  nie tylko entuzjastów przedmiotów z przeszłością.

28 i 29 września będziecie mogli wziąć udział w imprezie o szczególnym klimacie i szczególnej lokalizacji. Jesienne Cuda Wianki odbędą się, jak zwykle, na Nowej Pradze. Dla odwiedzających w godz. 11.00 – 18.00 otworzy się wiele wyjątkowych miejsc: sklepów vintage, klubokawiarni, galerii i punktów gastronomicznych, które przygotują dla swoich klientów sporo atrakcji.

Na zdjęciu Janek z Look Inside, autor plakatu

Dodatkowo jesienna edycja Cudów Wianków gościć będzie Praską Garażówkę, do udziału w której zgłosiło się kilkunastu wystawców. Stoiska ustawione będą wzdłuż ulicy Wileńskiej, między ulicą Inżynierską a Zaokopową.

Z okazji imprezy otworzą się lub wystawią:

4 PoKOJE, AAntyki Wileńska 29, Cafe Melon, IL MIJO, Koty z Grochowa Kuchnia Czerwony Rower, La flamme candles,  Look Inside, Melon Vintage Design, Momidesign, Muzeum Polskich Zegarów, Niebo – sklep charytatywny, Nizio Galeria, Norm Core, David Pataraia – twórczość, Perła Pragi, Pies to też Ktoś, Pᴏʟɪᴛᴜʀᴀ & Sᴷᴬ, Pragaleria, Praskie Klimaty w dobrym stylu, Przygarnij Vintage, Pszemek poleca, Punkt 77, Rakieta Vintage, Retrodom, Stefan – sprzedaż rzeczy, Szuflandia, Środkowa 7. Bareja Klub, To Się Wytnie Vintage Kolektyw.

Jeszcze kilka słów należy się Praskiemu Zagłębiu Vintage. Nowa Praga to urokliwa część Warszawy, zabudowana starymi kamienicami. Liczne jej zakamarki były przez lata zapomniane, a teraz odkrywane są na nowo. Praga zawsze przyciągała artystów i alternatywne inicjatywy, jednak otwarcie drugiej linii metra sprawiło, że dzielnica odżyła, przyciąga coraz więcej warszawiaków z innych części miasta. To sprawiło, że na Nowej Pradze w ostatnich latach powstało wiele antykwariatów i sklepów vintage, które współpracują między sobą oraz z lokalnymi przedsiębiorcami i aktywistami. „Cuda Wianki” to właśnie jeden z efektów tej współpracy. Impreza ściąga z edycji na edycję coraz więcej uczestników z całej Warszawy.

Koniecznie przekonajcie się i Wy, jak inspirująca jest wędrówka po tych wszystkich miejscach z klimatem. Pomoże mapka:

Na zachętę zdjęcia z poprzedniej edycji Cudów Wianków: