Nowe polskie rzemiosło na Warsaw Home 2019

Podczas targów Warsaw Home w dniach 3-6 października będzie można zobaczyć ekspozycję stworzoną przez NÓW. Nowe rzemiosło.

Na ekspozycji Nowiu podczas nadarzyńskich targów będzie można zobaczyć limitowane przedmioty, pochodzące z 6 pracowni, zrzeszonych w ramach stowarzyszenia.

Ceramikę zaprezentują august design studio i Mosko Ceramics. Olga Milczyńska z pierwszej z pracowni pokaże swoją autorską kolekcję Kunstakamera, a Monika Skorupska z Mosko – wazy dekoracyjne, inspirowane malarstwem oraz symbolami kulturowymi, wchodzące w skład serii Eklektik.

Tkaniny dekoracyjne pokaże Tartaruga i IN WEAVE. Pierwsza z pracowni pokaże kilimy w ramach kolekcji Wasteworld, która w 90 proc. stworzona jest z wełny, będącej odpadem z masowej produkcji dywanów. Beata Wietrzyńska z IN WEAWE zadebiutuje w charakterze projektantki tkanin do domu.

Drewno i stal zaprezentują Maciej Gąsienica Giewont i Kuźnia Skały. Pierwszy z nich pokaże ręcznie toczone obiekty, a drugi – kultowe ptaszki z kutymi nóżkami i dziubkami.

Współorganizatorem ekspozycji jest PLN Design.