Wystawa: Najmilsi. Ilustracje i inna sztuka użytkowa Wandy Zawidzkiej-Manteuffel

W Warszawie szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Będzie można zobaczyć przedmioty, które wyszły spod ręki jednej z najważniejszych kobiet polskiego designu.

22 listopada o godz. 19.00 w Galerii PROM na warszawskiej Saskiej Kępie odbędzie się wernisaż wystawy „Najmilsi. Ilustracje i inna sztuka użytkowa Wandy Zawidzkiej-Manteuffel”.

Artystka urodziła się w 1906 roku i przed wojną współtworzyła warszawską scenę artystyczną, należała do Koła Artystów Grafików Reklamowych (KAGR), tworzyła grafiki reklamowe, tworzyła ilustracje do książek dla dzieci. Po wojnie projektowała szkło, ceramikę, tkaniny, tworzyła także ilustracje do książek dziecięcych oraz do czasopism dla najmłodszych, takich jak „Płomyczek” czy „Iskierki”.

Na wystawie będzie można zobaczyć niedostępne wcześniej dla publiczności ilustracje, szkice oraz projekty stron i okładek autorstwa Wandy Zawidzkiej-Manteuffel. Będą także przykłady twórczości artystki z innych dziedzin, takich jak ceramika, szkło, tkanina.

Patronat nad wystawą objęło Muzeum Narodowe w Warszawie.

Kuratorka wystawy: Kaja Muszyńska

Mecenas wystawy: LW Development
Sponsor projektu katalogu: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii – ERGO Hestia
Współorganizator: Fundacja Stacja Kultury
Współpraca po stronie rodziny: Aleksandra Gosiewska
Identyfikacja wizualna: Anna Piwowar
Aranżacja wystawy: Agnieszka Tkaczyk

Wystawę będzie można oglądać do 27 grudnia. Galeria PROM znajduje się w Promie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23.