Herse. Warszawski dom mody

12 grudnia w Muzeum Warszawy odbędzie się premiera książki Agnieszki Dąbrowskiej o mekce najelegantszych przedwojennych warszawianek i warszawiaków.

W czwartek w Muzeum Warszawy spotkanie wokół nowej książki Agnieszki Dąbrowskiej „Herse. Warszawski dom mody” o domu mody Bogusława Herse.

Nazwisko założyciela domu mody było synonimem luksusu dla trzech pokoleń warszawianek i warszawiaków. Podczas spotkania poruszony zostanie temat ówczesnej mody polskiej i europejskiej w szerszym kontekście, ale także wpływu ubiorów od Hersego na dzisiejszy haute couture.

W spotkaniu wezmą udział: Agnieszka Dąbrowska, historyczka sztuki, kuratorka Gabinetu Ubiorów wystawy głównej Rzeczy warszawskie w Muzeum Warszawy; Anna Konieczyńska, redaktorka Vogue.pl oraz Adam Leja, historyk sztuki i kolekcjoner mody, na eksponatach z kolekcji którego oparta była ubiegłoroczna wystawa o Diorze w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Spotkanie poprowadzi Ewa Krajewska, prezeska firmy Fashion Project, dziennikarka modowa.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.00 w Gabinecie Portretów w Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta 28-42. Wstęp wolny.

Premierze książki towarzyszyć będzie także szereg wydarzeń w ramach Modowego weekendu. Szczegóły na stronie Muzeum Warszawy.