Zręczni. Historie z warszawskich pracowni i warsztatów

10 grudnia w Muzeum Warszawskiej Pragi premiera książki o rzemieślnikach. Wpadacie?

W najbliższy wtorek o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik „Zręczni. Historie z warszawskich pracowni i warsztatów”. Pozycja jest wciągającym reportażem, zapisem osobistych rozmów autorki z warszawskimi rzemieślnikami – tymi, którzy trwają od dekad i całkiem nowymi. Autorka zauważa nieobecność przedwojennych żydowskich warsztatów, pisze o powojennej „prywatnej inicjatywie”, a także o tym, co działo się po 1989 roku.

Jak zapowiadają organizatorzy, na spotkaniu poruszony zostanie temat powrotu rzemiosła i mody na ręcznie wytwarzane produkty, a także jaki wpływ na współczesne warsztaty ma tęsknota za tradycją.

W spotkaniu udział wezmą Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, autorka książki i kuratorka Pracowni Rzemieślniczej w Muzeum Warszawskiej Pragi, Anna Fiszer, koordynatorka projektu „Mapa Warszawskich Rzemieślników” oraz goście, którzy obecnie pozostają tajemnicą. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Cezary Polak.

Wstęp na spotkanie bezpłatny. Podczas spotkania będzie można kupić książkę w specjalnej cenie 35 zł (cena regularna 45 zł).