Witold Śliwiński – Szkło artystyczne

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza do obejrzenia wystawy szkła. Wernisaż już dzisiaj.

Witold Śliwiński tworzy rzeźby do aranżacji wnętrz dla firm, osób prywatnych, do muzeów. Doświadczenie w pracy ze szkłem pozwala mu łączyć je z innymi materiałami, takimi jak metal, kamień czy drewno. Oprócz szkła artystycznego i dekoracyjnego, artysta projektuje także szkło użytkowe. Współpracuje z Krośnieńskimi Hutami Szkła, Hutą Szkła „Sabina” oraz z innymi firmami z tej branży na terenie Krosna. Jest laureatem wielu konkursów. Jego szkła użytkowe wystawiane były na Targach Szkła we Frankfurcie, Nowym Jorku, Las Vegas, Brukseli, Lipsku, Poznaniu. Szklane rzeźby można podziwiać w galeriach w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy „Witold Śliwiński – Szkło artystyczne” odbędzie w czwartek 16 stycznia o godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać do 16 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie przy ul. Jana III Sobieskiego 18.

<><><><> 

Witold Śliwiński urodził się w 1963 roku w Krośnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym na kierunku formy użytkowe. Jest wychowankiem znanego artysty rzeźbiarza Władysława Kandefera, ucznia Ksawerego Dunikowskiego. Po ukończeniu liceum był słuchaczem Studiów Fotograficznego w Krośnie. Należy do związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Warszawie. Jako początkujący artysta zajmował się grafiką i rysunkiem, projektował znaki graficzne dla firm oraz wykonywał aranżacje ekspozycji targowych. Potem projektował i wykonywał artystyczne i użytkowe wyroby ze skóry. Następnie przyszła fascynacja szkłem jako materiałem rzeźbiarskim.