Wystawa Katarzyny Koczyńskiej-Kielan w Wałbrzychu

17 stycznia w BWA w Wałbrzychu odbędzie się wernisaż wystawy „Celadon? Ćwiczenia z obcości. Odsłona wałbrzyska”.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć obiekty, rzeźby ceramiczne i reliefy, które Katarzyna Koczyńska-Kielan zrealizowała na dwóch rezydencjach artystycznych w Chinach – w kolebce dynastii Sung w Longquan i Ming w Jingdezhen – skonfrontowane z kilkoma wybranymi pracami charakterystycznymi dla twórczości artysty.

Wystawa, której otwarcie już w najbliższy piątek, to druga w Polsce, po BWA w Jeleniej Górze, odsłona prac autorstwa artystki, wcześniej prezentowanych jedynie w Chinach: w Longquan Celadon Museum, w Museum of Tianjin Academy of Fine Arts oraz w Star Theater Gallery w Pekinie. Z tej okazji kolekcję uzupełniło kilka dzieł również zrealizowanych w Chinach, ale dotychczas nie prezentowanych publicznie.

Jak piszą organizatorzy wystawy, „Celadon? Ćwiczenia z obcości” artystka podkreśla inność, z jaką przyszło jej się zmierzyć podczas pobytów w Chinach, gdy to oswojone już tworzywo ceramiczne zastąpiła masa porcelanowa , poddawana innym procesom technologicznym.

Wernisaż wystawy prac Katarzyny Koczyńskiej-Kielan w piątek 17 stycznia o godz. 18.00 w galerii wałbrzyskiego BWA przy ul. Słowackiego 26.

Fot. Grzegorz Stadnik