Wystawa: Praski sznyt

Już 17 lipca Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na otwarcie wystawy „Praski sznyt” o rzemiośle na warszawskiej Pradze.

Wystawa „Praski sznyt” pokazuje to, co działo się w ostatnich latach wokół rzemiosła na warszawskiej Pradze. To publikacje, badania naukowe, programy popularyzatorskie, których koordynatorką jest Katarzyna Chudyńska-Szuchnik w Muzeum Warszawskiej Pragi, będącym oddziałem Muzeum Warszawy.

Wśród tego, co warto zaprezentować szerszej publiczności, znalazły się: program na_prawa Warszawa, propozycje nowych szyldów dla praskich warsztatów, wykonane przez Traffic Design, projekt typograficzny „Warszawskie kroje”, dla którego inspiracją były stare szyldy Warszawy.

Na wystawie będzie można zapoznać się także z działaniem grupy Projekt Pracownie, która zajmuje się dokumentowaniem tego, co robią współcześni rzemieślnicy.

Wystawa da obraz tego, jak praskie rzemiosło działało kiedyś i jak wygląda zawód rzemieślnika dzisiaj.

Współorganizatorami wystawy w Instytucie Dizajnu w Kielcach są: Muzeum Warszawskiej Pragi, Stowarzyszenie Traffic Design, grupa Projekt Pracownie. Patronem jest magazyn Grafmag.

Link do wydarzenia na Facebooku.