Laboro: XII Międzynarodowy Plener Ceramiczny

Od 24 października Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza do oglądania wystawy poplenerowej.

Podczas tegorocznej edycji XII Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego Laboro Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku gościło sześcioro artystów ceramików z Polski, Łotwy i Chin. Przez trzy tygodnie tworzyli oni, pod okiem komisarza pleneru Bogusława Dobrowolskiego, obiekty ceramiczne, które od 24 października będą prezentowane w Galerii Kaplica.

Obiekty te wypalane były w piecach elektrycznych i alternatywnym piecu raku. Jak piszą organizatorzy pleneru w Orońsku: „Twórcy prezentują różne środowiska artystyczne, dlatego też dzieła powstałe podczas tego spotkania, posiadają zróżnicowane cechy wynikające z pojmowania materii ceramicznej i ślady wpływów kulturowych.”

Artyści: Aivars Baranovskis (Łotwa), Mingda Du (Chiny), Bogusław Dobrowolski, Barbara Jankowska-John, Marek Moderau, Katarzyna Plucińska.

Otwarcie wystawy już 24 października. Ze względów epidemicznych nie będzie wernisażu, tylko „dzień otwarcia wystawy” od godz. 10.00 do 18.00. Wystawę prac w Orońsku będzie można oglądać do 3 stycznia 2021.