Opole: Spotkanie z Eryką i Janem Drostami oraz dr Barbarą Banaś

W najbliższą niedzielę 11 października Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na spotkanie z Eryką i Janem Drostami z okazji otwarcia wystawy stałej ich prac.

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu otwiera nową wystawę stałą pt. „Projektanci – ze Śląska Opolskiego/na Śląsku Opolskim”, która ma przypomnieć ważnych artystów, zatrudnionych w przemyśle szklarskim i ceramicznym, związanych z regionem.

Na ekspozycji znajdą się wyroby wykonane w Zakładach Porcelitu Stołowego „Tułowice” w Tułowicach projektu Lucyny i Kazimierza Kowalskich oraz ceramika i szkło projektowane przez Erykę i Jana Drostów. Tułowickie wyroby pochodzą z wzorcowni nieistniejącego już „Porcelitu” i użyczył je Tułowicki Ośrodek Kultury. Obiekty projektowane przez Erykę i Jana Drostów zostały niedawno zakupione do zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego.

Spotkanie z Eryką i Janem Drostami oraz dr Barbarą Banaś rozpocznie się o godz. 11.00. Liczba miejsc ograniczona do 20. Zapisy przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl oraz 77 44 31 761.

Spotkanie będzie transmitowane na muzealnym profilu FB.