Kryształowe trofea od Huty Julia dla zwycięzców Biegu Piastów

Trwa Bieg Piastów, czyli jedna z najbardziej rozpozawalnych imprez narciarskich nie tylko w Polsce, ale także Europie. Na zwycięzców czekają, specjalnie zaprojektowane na tę okazję, kryształowe trofea. 

Miesiąc temu Huta Julia umieściła na swoim kanale na YouTube krótki film zapowiadający specjalny projekt, związany z Biegiem Piastów. Widać na nim ręcznie wyrabiane szkło, ale także projekt śnieżnego pucharu, który kształtem przypomina odwróconą choinkę i przywodzi na myśl wzornictwo spod znaku art deco.

Rysunek, który widzieliśmy na filmie, przybrał realną postać…

…. a jego zdjęcie można zobaczyć na profilu Huty na Facebooku.

Projektantem tego wyjątkowego kryształowego obiektu, który trafi, oprócz licznych nagród i wyróżnień, do zwycięzców tegorocznego Biegu Piastów, jest Sebastian Pietkiewicz. Wykonali go najlepsi specjaliści z Julii – hutnicy, szlifierze, zdobnicy i grawerzy. Płatki śniegu nawiązują do symbolu Biegu Piastów.

Dzisiaj Huta udostępniła także na Facebooku film, na którym widać, jak powstało kryształowe trofeum z okazji 42. Biegu Piastów:

Huta Julia x Bieg Piastów – kryształowy puchar 50 km CT

Tam, gdzie sport łączy się ze sztuką, powstają rzeczy wyjątkowe! Tak też było i tym razem. Huta Szkła Kryształowego JULIA💎 i Bieg Piastów⛷ połączyły siły, w wyniku czego artyści i rzemieślnicy z Huty Julia zaprojektowali i stworzyli wyjątkowe trofea sportowe – 🏆KRYSZTAŁOWE PUCHARY🏆 dla zwycięzców koronnego dystansu 42. Bieg Piastów – 50 km CT, który startuje w sobotę, 3. marca, na ❄Polana Jakuszycka❄. Przyszła pora na publikację oficjalnego FILMU🎬, prezentującego pracochłonne etapy powstawania tego unikalnego, kryształowego projektu.My już nie możemy się doczekać, by zobaczyć nowych właścicieli pucharów, dzierżących je w swych dłoniach podczas uroczystości medalowej🥇.–Worldloppet | Sebastian Pietkiewicz | Kaja Sznajdrowicz | Szklarska Poręba | Miasto Jelenia Góra | Dolny Śląsk

Opublikowany przez Huta Szkła Kryształowego JULIA na 2 marca 2018