14. Warszawskie Spotkania Ceramiczne w czerwcu w Warszawie

Goście zobaczą około 60 ekspozycji artystów ceramików z całej Polski. Będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach ręcznego toczenia, kształtowania i zdobienia ceramiki.

Warszawskie Spotkania Ceramiczne odbędą się w tym roku już po raz czternasty. Program tej jednodniowej imprezy plenerowej skierowany jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci.

W tym roku odwiedzający warszawską Pragę będą mogli zobaczyć około 60 ekspozycji artystów ceramików z całej Polski, którzy zaprezentują swój dorobek twórczy. Organizatorzy zapowiadają także pojawienie się stoisk, na których odbędą się pokazy oraz warsztaty ręcznego toczenia, kształtowania i zdobienia ceramiki.

Odbędą się profesjonalne pokazy: toczenia na kole, zdobienia ceramiki, wypałów w piecu plenerowym. Zaprezentowana zostanie także unikatowa, plenerowa Wystawa Rzeźb Ceramicznych na Wodzie, wystawa tematyczna w Galerii, Muzeum Wirtualne prezentujące zbiory ceramiki z 50 polskich muzeów. Gość specjalny 14. WSC pokaże toczenie na kole garncarskim.

Z myślą o dzieciach zaplanowano takie atrakcje jak: lepienie i toczenie w glinie, malowanie ceramiki, układanie mozaiki. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami.

Impreza ma na celu praktyczną naukę podstaw ceramiki. Jednym z jej głównych celów jest edukacja kulturalna dzieci, młodzieży i dorosłych. Innym ważnym celem jest integracja środowiska ceramików i promocja, często niedocenianej, polskiej ceramiki unikatowej.

14. Warszawskie Spotkania Ceramiczne odbędą się w sobotę, 9 czerwca w godz. 11.00 – 18.00 w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie. Wstęp wolny.

Organizator: Związek Ceramików Polskich