Premiera książki: „Fangor. Color and Space” [aktualizacja]

18 kwietnia w DESA Unicum odbędzie się spotkanie, na którym będą obecni współautorzy albumu oraz gość specjalny – żona artysty, Magdalena Schummer-Fangor.

Wojciech Fangor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów. Jest jedynym Polakiem, któremu w 1970 roku poświęcono indywidualną wystawę w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Doczekał się także albumu, opublikowanego przez prestiżowe wydawnictwo SKIRA, który w kwietniu ukazał się w Polsce w limitowanym nakładzie.

Nad publikacją trzymała pieczę amerykańska historyk sztuki, Magdalena Dąbrowski, kurator w MoMA w Nowym Jorku. Autorem tekstów jest także Mark Rosenthal, niezależny krytyk, wcześniej związany z Narodową Galerią Sztuki w Waszyngtonie.

Zdjęcie z wystawy “Przygody z op-artem”, którą można było oglądać w siedzibie Fundacji Stefana Gierowskiego w Warszawie

Album podzielono na pięć części, poświęconych życiu i twórczości Wojciecha Fangora. Zawiera on szczegółową biografię, reprodukcję prac, ale także wywiady przeprowadzone z artystą, listy i zdjęcia z prywatnych zasobów rodzinnych.

Na spotkaniu w DESA Unicum obecni będą współautorzy albumu: Katarzyna Jankowska Cieślik i Stefan Szydłowski. Gościem specjalnym będzie żona artysty – Magdalena Schummer-Fangor.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w siedzibie DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie. Wstęp wolny.

[aktualizacja]

Organizatorzy zmienili termin spotkania. Nowy termin to 16 maja 2018 o godz. 19.00.

<><><><><> 

Książkę „Fangor. Color and Space” można kupić w księgarniach Art Bookstore w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Królikarni, DESA Unicum,  Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie oraz księgarni internetowej.