Festiwal Przenikania – warszawski festiwal kultury

Już 19 maja planowany jest początek drugiej edycji festiwalu, którego pomysłodawcą jest malarz Wojciech Brewka. Udało się już zebrać większość potrzebnej na ten cel sumy. Kto chce się jeszcze dorzucić?

Tegoroczna edycja Festiwalu Przenikania odbędzie się na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107 w Warszawie w dniach 19-20 maja. Sobotnia część imprezy wpisana jest na listę wydarzeń Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy wydarzenia chcą przybliżyć uczestnikom zjawisko przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur z naciskiem na przenikanie sztuki do naszej codzienności. 

W serwisie wspieramkulture.pl trwa zbiórka pieniędzy na drugą edycję Festiwalu Przenikania, realizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Propaganda Sztuki, galerii officyna art & design i Rebelia Media. Organizatorzy zdecydowali się na crowdfunding, a zebrana online suma pozwoli pokryć koszty sprzętu , materiałów i występów artystycznych.

Festiwal rozpocznie się w południe od wspólnego malowania do muzyki granej na żywo w ramach projektu malarskiego ZMALOWANI. O muzykę zadba Marcin Steczkowski, a dołączyć będzie można w każdej chwili. Na popołudnie planowane są koncerty z muzyką inspirowaną dźwiękami świata.

Głównym punktem programu festiwalowego będzie zbiorowa wystawa artystów, zatytułowana „Przenikania” w galerii oficyna art & design. Jej kuratorem jest Anita Wolszczak, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art In House.

O godz. 20.00 na scenie festiwalowej odbędzie się koncert śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć. Po nim organizatorzy zapraszają na projekcje filmowe, które potrwają do północy.

Drugi dzień Festiwalu to coś dla dzieci i rodziców. W południe ruszą warsztaty kreatywne, koncerty, występy dj-ów.

Więcej o organizatorach – Wojciechu Brewce, Ani Skrzypczak, Grzegorzu Kieniksmanie, Luizie Poredzie, Zuzannie Jankowskiej, Anicie Wolszczak-Karasiewicz – przeczytacie tutaj.