Uczestnicy 54. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego Bolesławiec 2018

Znamy wyniki! Wystarczy spojrzeć na zdjęcia prac ceramików, zakwalifikowanych do udziału w plenerze… Będzie się działo!

23 kwietnia odbyło się posiedzenie komisji w sprawie wyboru uczestników 54. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu. Jego członkowie – Ewa Lijewska-Małachowska, dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Anna Bober-Tubaj, dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Krystyna Gay-Kutschenreiter, komisarz plenerów w latach 1990-2005, Mateusz Grobelny, komisarz tegorocznej edycji pleneru – wybrali 11 uczestników. Znaleźli się wśród nich:

Roberta Barlati – Włochy
Ruty Benjamini – Izrael/Wielka Brytania
Aneta Brudkowska – Polska/Wielka Brytania
Sarban Chowdhury – Indie
Katarzyna Anna Chrzanowska – Polska/Norwegia
Michał Gdak – Polska
Mateusz Grobelny – Polska (komisarz pleneru)
Dorota Grześkiewicz – Polska
Kazimierz Kalkowski – Polska
Tomoko Konno – Japonia
Barbata Licha – Polska/Australia
Jindra Vikova – Czechy

Prace powyższych artystów można zobaczyć na stronie pleneru.

Tematem tegorocznego pleneru jest „Polak – artysta ceramiki”. Nie jest on przypadkowy , ponieważ wydarzenie przypada w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd wśród zaproszonych osoby z polskimi korzeniami, mieszkający i tworzący w różnych zakątkach świata.

Praca Mateusza Grobelnego

Artyści będą tworzyć od 4 do 26 sierpnia 2018 w trzech bolesławieckich zakładach: Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”, „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego, Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” i w pracowniach ceramiczno-rzeźbiarskich Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.