Wystawa: Projektowanie wszędzie

Wydarzenie to jest częścią obchodów 40-lecia Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pokazuje projekty absolwentów i pedagogów od lat 50. do dziś.

Na ekspozycji znajdzie się niemal 90 projektów, a wśród nich wyroby przemysłowe, realizacje w przestrzeni miejskiej, grafika użytkowa, jak i te mniej namacalne rzeczy, jak strony internetowe czy aplikacje. Za plus można uznać także fakt, że są to niemal wyłącznie wdrożone projekty pedagogów i absolwentów Wydziału Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wyjątek stanowi kilka prototypów z lat 50. i 60.

Odwiedzający wystawę zobaczą obiekty z lat 1954 – 2017, w tym kilka takich, które zaliczane są dziś do klasyki polskiego dizajnu, jak np. Syrena Sport Cezarego Nawrota, znak CPN Ryszarda Bojara, odbiornik telewizyjny Vela Włodzimierza Pańkowa. Są też młodsze projekty, np. fotel Tulii Tomka Rygalika, lokomotywa Gama dla Pesy Bydgoszcz Bartosza Piotrowskiego, system wodny Ergo Line Katarzyny Borkowskiej i Tomasza Pydo dla Cellfastu.

fotele Tulli Tomka Rygalika (fot. Noti)

Wernisaż wystawy „Projektowanie wszędzie” odbędzie się 11 maja 2018 o godz. 18.00 w Galerii Salon Akademii przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 (wejście od ul. Traugutta). Wystawę będzie można oglądać do 2 czerwca.

Kuratorki: Czesława Frejlich
Sekretarz: Stefan Bieńkowski
Ekspozycja: Maria Górska, Daniel Zieliński
Projekt graficzny: Artur Frankowski
Produkcja: Iga Chmielecka, Kamila Fethke

Wystawa: Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989 roku (zdjęcia)