Wystawa Dobry Wzór 2018

W tym roku przypada 25-lecie konkursu na najlepszy design, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Czy laureaci znów nas zaskoczą?

Dobry Wzór to odznaczenie, przyznawane co roku od ćwierć wieku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego dobrze zaprojektowanym produktom, które można kupić na naszym rynku. Jury ocenia przedmioty z różnych branż: meblowej, oświetleniowej, AGD, RTV, sprzętu i akcesoriów komputerowych, aplikacji, oprogramowania, środków transportu i komunikacji, szkła i ceramiki użytkowej, tkanin, odzieży, obuwia specjalistycznego, urządzeń sanitarnych, materiałów i akcesoriów do wykańczania wnętrz, narzędzi, zabawek i gier edukacyjnych i rehabilitacyjnych, artykułów sportowych i rekreacyjnych, grafiki użytkowej, identyfikacji wizualnej, logotypów, brandingu, grafiki stron internetowych, opakowań, nowych materiałów produkcyjnych.

Produkty biorące udział w konkursie oceniają eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, ale także instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, topowi projektanci.

Od 2016 roku nagrody główne w konkursie Dobry Wzór przyznawane są w siedmiu kategoriach: Dom, Praca i Sfera Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria. Nagroda specjalna Wzór Roku przyznawana jest przez ministra gospodarki produktowi, zaprojektowanemu przez polskiego projektanta i wdrożonemu do produkcji przez polskiego przedsiębiorcę. Nagroda Produkt Roku przyznawana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu najbardziej innowacyjnemu polskiemu produktowi. Prezes IWP przyznaje natomiast tytuł Designera Roku najlepszemu projektantowi.

Co roku produkty nominowane do finału konkursu prezentowane są na wystawie Dobry Wzór w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Tegoroczną wystawę można oglądać od 26 października do 9 grudnia 2018 od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 19.00. Wstęp wolny.

Ekspozycję można oglądać przy ul. Świetojerskiej 5/7 w Warszawie. Wystawę zaprojektowało Grynasz Studio.

Źródło: IWP