Archiparty na wystawie „Mieszkamy na wodzie”

1 marca w piątek we Wrocławiu można spędzić czas, łącząc przyjemne z pożytecznym, zastanawiając się  nad ideą mieszkania na wodzie.

We wrocławskiej galerii Dizajn BWA od 1 marca będzie można oglądać wystawę “Mieszkamy na wodzie”, prezentującą prace studentów pierwszego roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, którzy zastanawiali się, jak można mieszkać na wodzie. Wystawa zostanie udostępniona od godz. 11.00.

Kuratorzy: zespół Katedry Architektury Użyteczności Publicznej i Podstaw Projektowania Wydziału Architektury – Politechnika Wrocławska
Partnerzy: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Tymczasem o 19.00 organizatorzy zapraszają na oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi jeden z kuratorów ekspozycji Łukasz Wojciechowski oraz autorka programu i kierowniczka galerii Dizajn, Katarzyna Roj. Uczestnicy posłuchają o zajęciach na Wydziale Architektury, w ramach których powstały projekty domów na wodzie. Po oprowadzaniu odbędzie się część nieoficjalna.

Niezwykła atrakcja czeka na publiczność galerii Dizajn kolejnego dnia. W sobotę o godz. 12.00 zaprasza ona do złożenia wizyty na budowie Odra Centrum, czyli modelowego niskoemisyjnego i jedynego tego typu ośrodka edukacyjno-kulturalnego w Europie o powierzchni 800 m2. Po stoczni, gdzie powstaje budynek, oprowadzi Kamil Zaremba, mieszkaniec pierwszego w Polsce domu na wodzie oraz członkowie Fundacji OnWater.pl.

Wystawę „Mieszkamy na wodzie” będzie można oglądać do 16 marca 2019. Rozpoczyna ona serię wystaw i wydarzeń towarzyszących galerii Dizajn BWA, związanych z tematem wody i zmianą klimatu.