Konkurs Mazda Design 2019

To już dziesiąta edycja konkursu dla projektantów. W tym roku uczestnicy zastanowią się nad tym, jaki kształtujemy przestrzeń, w której żyjemy oraz jak rozumiemy komfort.

Jubileuszowa edycja konkursu Mazda Design odbywa się pod hasłem „MA” – wieloznacznym, japońskim słowem, oznaczającym m.in. „przestrzeń pomiędzy”, „pauzę”, „odstęp”, „oddech”. Słowo to odwołuje się do japońskiej filozofii postrzegania przestrzeni, tworzenia, sposobu życia. „MA” to przestrzeń, która czeka, aby ją wypełnić.

W tegorocznej edycji inspiracją ma być Nowa Mazda3 i, jak w ubiegłym roku, są trzy kategorie: Człowiek, Przestrzeń i Znak. W pierwszej z kategorii trzeba zaprojektować dowolny przedmiot, który zwiększy komfort życia poprzez zminimalizowanie nadmiaru bodźców z otoczenia. W kategorii Przestrzeń należy zaprojektować obiekt, mebel, element wyposażenia lub dekoracji wnętrz, który będzie ujawniał w pełni swoje piękno w relacjach przestrzennych ze światłem. Zadanie w kategorii Znak to projekt nowej wersji logo Mazdy.

Mazda3

Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej z trzech kategorii jest 10 000 PLN. Jeden z trzech zwycięskich projektów zdobędzie także tytuł GRAND PRIX oraz dodatkową nagrodę w wysokości 5 000 PLN.

Konkurs Mazda Design 2019 trwa od 20 lutego 2019 r. do 16 kwietnia 2019 do godz. 23.59. W konkursie mogą brać udział wyłącznie studenci i absolwenci kierunków projektowych, artystycznych i technicznych. Nie mogą być zgłaszane prace, które były wcześniej zgłaszane w innych konkursach.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie konkursu Mazda Design.