Tadeusz Rolke – spotkania z fotografami magazynu „Polska”

5 czerwca kolejne spotkanie z fotografem magazynu, któremu poświęcona jest jedna z aktualnych wystaw w Zachęcie.

Od 29 marca w Zachęcie można oglądać wystawę, poświęconą magazynowi „Polska”, który przez lata był wizytówką naszego kraju na świecie. Teksty tekstami, ale nic tak nie działa na wyobrażenia jak fotografia, zatem w „Polsce” byli zatrudnieni najwybitniejsi fotograficy, reportażyści tamtych lat.

Jednym z nich był Tadeusz Rolke, którego zdjęcia można obecnie oglądać na wystawie w Domu Spotkań z Historią. A już 5 czerwca o godz. 18.00 będzie można się z nim spotkać w ramach cyklu towarzyszącego wystawie „Polska” na eksport „Spotkania z fotografami magazynu „Polska”.

Tadeusz Rolke to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce przedstawicieli tzw. fotografii „decydującego momentu”, specjalizujący się w fotografii reportażowej i fotografii mody. W „Polsce” podejmował tematy społeczne, dotyczące życia codziennego, kulturalnego, temat dzieci.

Spotkanie poprowadzi Dominik Czapigo – w latach 2011 – 2014 koordynator programu „Historia Mówiona” w Ośroku KARTA, współpracownik Domu Spotkań z Historią. Od 2014 roku członek redakcji kwartalnika „Karta”. Współautor programu dokumentacyjnego historii mówionej Fotografowie w Peerelu.

Wstęp na spotkanie wolny.