„Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w IWP

Wystawa, poświęcona polskiemu projektantowi była w Gdyni i Kielcach. Obecnie jest w PKiN w Warszawie i wygląda na to, że pozostanie w mieście jeszcze na trochę.

19 czerwca o godz. 19.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbędzie się wernisaż wystawy  „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, której organizatorem jest Muzeum Miasta Gdyni i w Gdyni można było zobaczyć monograficzną ekspozycję po raz pierwszy w ubiegłym roku.

Przed wernisażem organizatorzy zapraszają na wykład dr Agaty Szydłowskiej „Czyste znaki. O identyfikacji wizualnej w gospodarce centralnie planowanej”, który rozpocznie się o godz. 17.30.

Zdjęcie wystawy z Instytutu Dizajnu w Kielcach

Karol Śliwka (1932-2018) to wybitny grafik, autor ponad 400 znaków graficznych, które przez ostatnie dekady kształtowały rzeczywistość  wokół nas, ikono sferę przestrzeni publicznej. Projektował także opakowania, okładki płyt i książek, znaczki, plakaty. Na wystawie znalazły się projekty, szkice, notatki, fotografie i obiekty z prywatnego archiwum projektanta i z kolekcji prywatnych. Dzięki tej wystawie znaki i projekty, które doskonale znamy, przestają być anonimowe.

Kuratorzy: Patryk Hardziej, Agata Abramowicz, Agnieszka Drączkowska
Architekt wystawy: Dominika Janicka / AD 2012 studio
Partnerzy wystawy: Design of PRL, Pan tu nie stał, drukomat, Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, traffic design, Biblioteka Narodowa, DS. Smith, Wedel, Hardziej Studio

Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca 2019.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.