Wystawa szkła artystycznego w Instytucie Polskim w Bratysławie

Do 23 sierpnia w Bratysławie można oglądać prace, które powstały podczas ubiegłorocznego pleneru szklarskiego.

Wystawa, którą można oglądać w Instytucie Polskim w Bratysławie, pozwala obejrzeć prace, powstałe podczas Dolnośląskich Warsztatów Szkła Artystycznego EKSPERYMENT. Odbyły się one w dniach 15 – 25 sierpnia 2018 roku, a ich organizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Celem pleneru była wymiana doświadczeń w dziedzinie sztuki i wzornictwa szkła, sięganie do zapomnianych technik szklarskich, eksperymenty z nowinkami technologicznymi. Więcej przeczytacie tutaj.

Wystawa „Eksperyment” była prezentowana dotychczas w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze i Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Teraz czas na Bratysławę. Kuratorem wystawy jest dr Mariusz Łabiński

W plenerze wzięli udział artyści, studenci, historycy sztuki, hutnicy i technologowie szkła. Wśród studentów wrocławskiej ASP wymienić należy: Joannę Bujak, Klaudię Dobek, Dominikę Łaskę, Emilię Marcjasz, Katarzynę Pilic, a z warszawskiej ASP: Anetę Kilińską. Wspierający ich artyści to: Kalina Bańka, ILLOLA (Patryk Illo, Aleksandra Stencel), dr Mariusz Łabiński, prof. Ryszard Więckowski, Igor Wójcik, Magdalena Wodarczyk (gość specjalny) oraz prowadzący warsztaty plenerowe: Katarzyna Harasym i Jakub Kwarciński.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.