Spotkanie z Państwem Drostami i finisaż wystawy

W Opolu nadal można oglądać ceramikę z Bogucic i szkło z Ząbkowic. Wkrótce nadarzy się także okazja do spotkania z artystami.

W Muzeum Śląska Opolskiego trwa wystawa monograficzna poświęcona twórczości jednych z najwybitniejszych powojennych polskich projektantów. Na ekspozycję trafiła niesamowita ceramika z Zakładów Porcelany Stołowej „Bogucice” projektu Eryki Trzewik-Drost i szkło artystki i jej męża – Jana Sylwestra Drosta – z którym od lat 60. ramię w ramię projektowała wzory użytkowe na potrzeby produkcji Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” oraz szkło artystyczne, które wytwarzane było w podległej jej Hucie Szkła Artystycznego „Staszic”.

Wystawę „Cora, Asteroid i inne… – Eryka Trzewik-Drost i Jan Sylwester Drost – porcelana i szkło” można oglądać do 18 sierpnia. W ostatni dzień wystawy będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim, które będzie miało miejsce o godz. 16.00. Dzień wcześniej o tej samej porze rozpocznie się natomiast spotkanie z Eryką i Janem Drostami, którzy opowiedzą o swojej pracy i nie tylko.

Wstęp na obydwa spotkania wolny.

Kuratorki wystawy: dr Joanna Filipczyk, Marta Podstawa-Boulkrone
Współpraca: Elżbieta Gosławska

Tutaj przeczytacie więcej o wystawie, a tutaj możecie zobaczyć zdjęcia ekspozycji, ale tylko jeśli naprawdę nie dacie rady dotrzeć w sierpniu do Opola. 😉