Rzeczy niepospolite. Przedmioty codziennego użytku na rynku aukcyjnym

Wykład o takim tytule wygłosi niebawem historyk sztuki Cezary Lisowski. To wydarzenie towarzyszące wystawie obiektów z okresu PRL-u.

Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza w czwartek 29 sierpnia o godz. 17.00 na wykład Cezarego Lisowskiego pt. „Rzeczy niepospolite. Przedmioty codziennego użytku na rynku aukcyjnym”.

Fot. Marcin Koniak

Uczestnicy dowiedzą się, co decyduje o wartości przedmiotu i czemu z pozoru jednakowe obiekty osiągają zupełnie inne ceny. Jak rzeczy zwyczajne zyskują miano ikon? Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z tajnikami wycen przedmiotów. Omówione zostaną także wyniki aukcji designu z ostatnich dwóch lat Domu Aukcyjnego DESA Unicum.

Spotkanie towarzyszy wystawie „Skarby z meblościanki – ceramika, porcelana, fajans, szkło…”, która otworzyła się w Muzeum Ziemi Złotowskiej 25 lipca i będzie otwarta do 8 września 2019.

<><><><>
Cezary Lisowski – historyk sztuki, specjalizujący się w historii architektury wnętrz i wzornictwa XX wieku. Kolekcjoner historii przedmiotów, kurator wystaw i autor publikacji o tej tematyce. Specjalista ds. designu i sztuki użytkowej w Domu Aukcyjnym DESA Unicum.