Kolekcja Jazz na 3. urodziny Porcelanowej

Sklep Porcelanowa w Warszawie w nietuzinkowy sposób uczcił swoje urodziny. Oferuje naczynia z kalką ceramiczną, zaprojektowaną przez Olgę Milczyńską z August Design Studio.

Wielbiciele autorskiej ceramiki i interesującego szkła doskonale znają adres sklepu Porcelanowa, zarówno ten warszawski, jak i wirtualny. Sklep obchodzi w tym roku trzecie urodziny i to stało się pretekstem do zaprezentowania własnej kolekcji naczyń porcelanowych JAZZ.

Oryginalną kalkę ceramiczną zaprojektowała dla Porcelanowej Olga Milczyńska, ceramiczka z August Design Studio. Z założenia miał mieć on nowoczesny, miejski charakter, a inspiracją do jego powstania stały się lata 20. i 30. XX wieku, a dokładnie gama kolorystyczna awangardy i rytm glissando.

Fot. Marlena Norowska
Fot. Marlena Norowska

Porcelana, która stała się bazą do dekoracji to fason SOLO z Fabryki Porcelany „Krzysztof” w Wałbrzychu. Na kolekcję naczyń złożyły się: filiżanka do herbaty, filiżanka do espresso, dzbanek, mlecznik, cukiernica i dwa rodzaje talerzyków deserowych.

Kolekcję JAZZ będzie można kupić jedynie w sklepie Porcelanowa, założony i prowadzony od 2016 roku przez Izabelę Czyżak.