Pożegnanie z wystawą W pogoni za kolorem

Najbliższy weekend to ostatnia chwila, by zobaczyć wystawę we Wrocławiu. Muzeum przygotowało atrakcje z okazji Nocy Księgarń i nie tylko.

W najbliższych dniach Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na wydarzenia towarzyszące wystawie „W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza”, którą w październiku będzie można oglądać w Krakowie przy Lipowej 3.

W piątek 20 września z okazji Nocy Księgarń o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z dr Barbarą Banaś, autorką publikacji towarzyszącej wystawie „W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz”,  a o godz. 19.45 – nocne oprowadzanie kuratorskie (tu wymagane są zapisy pod numerem 71 372 51 48 lub edukacja(at)mnwr.pl).

Na sobotę, 21 września o 13.30 zaplanowano wykład Aleksandry Skorek, kierowniczki Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 w Krakowie pt. „Jerzy Słuczan-Orkusz i sława krakowskiego szkła”. Opowie ona o fascynującej historii tego miejsca, gdzie szkła projektowali nie tylko bohater wystawy, ale także Barbara Świstacka, Marian Gołogórski, Zofia Pasek, Michał Jakubas.

W niedzielę 22 września będzie można wysłuchać wykładu Barbary Banaś pt. „Vademecum kolekcjonera szkła. Jak zbudować kolekcję…”. Dobrze znana kolekcjonerom szkła kuratorka wystaw da kilka praktycznych porad i wskazówek, jak i gdzie szukać ciekawych obiektów oraz jak przechowywać szklane skarby.

Korzystajcie, bo rzadko zdarzają się tak rozbudowane finisaże. Warto dodać, że Noc Księgarń to także moment uroczystego otwarcia nowej Księgarni Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Odwiedzający mogą liczyć na promocyjne ceny publikacji oraz szereg innych fantów do kupienia, a dzieci – na gry i konkursy. Zerknijcie na stronę Muzeum.